Hakkımızda

Home / Hakkımızda

Montessori yöntemi çocuğun bir birey olarak tüm özelliklerini mümkün olabilecek en ileri seviyede geliştirmesini hedefler.

2017 yılının Eylül ayında faaliyet göstermeye başlayan Özel Atakent Pembe Kule Montessori Eğitim Kurumları,  Türkiye’de benzeri nadir görülen yenilikçi bir eğitim vizyonu sunmaktadır. ABDʼnin Hamilton eyaletinde bulunan Hamilton Montessori School bünyesinde hizmet veren okulumuzda yüzyılı aşkın süredir birçok ülkede ilgi görmüş ve başarı göstermiş bir sistem olan Montessori eğitimi uygulanmaktadır.

Montessori eğitimi ile çocukların keşif ve merak duygularını destekleyerek, onları kendi kararlarını verebilen, sorumluluk alabilen ve öğrenmekten zevk alan genç bireyler olarak hayata hazırlamak ilk hedefimiz. Tecrübeli Montessori eğitmeni koordinatörlüğünde çalışan Türkiyeʼye getirilen uluslararası bir eğitim programına dahil olan öğretmen kadromuza uzman psikoloğumuz ve rehberlik servisimizle, çocukların eğitiminden öğretimine, sağlığından beslenmesine kadar her şeyin Montessori standartlarına ve en önemlisi çocukların doğasına uygun olması için gayret ediyoruz.